VIDEO Όλα τα φιλικά παιχνίδια που έγιναν σήμερα. Οι καλύτερες φάσεις και τα γκόλ

Σπουδαία φιλικά ματς έγιναν την Τετάρτη σε όλο τον κόσμο. Η Γαλλία έπσασε το σερί των 10 αήττητων αγώνων της Γερμανίας κερδίζοντας τη στη Βρέμη με 2-1 ενώ η Ολλανδία με γκολ του Ρόμπεν στις καθυστερήσεις επικράτησε με 3-2 της Αγγλίας στο πρώτο ματς των "λιονταριών" στη μετά-Καπέλο εποχή.
Στα αξιοσημείωτα της βραδιάς....
και το πρώτο χατ-τρικ του Λιονέλ Μέσι με τη φανέλα της Εθνικής Αργεντινής στη φιλική νίκη επί της Ελβετίας.

Οι Ισπανοί απέδειξαν ότι έχουν λύση στην επίθεση τους και χωρίς τους Τόρες, Βίγια. Ο Σολδάδο της Βαλένθια πέτυχε τρία τέρματα στο άνετο 5-0 των πρωταθλητών Ευρώπης και κόσμου επί της Βενεζουέλας.

Η Ολλανδία κέρδισε για πρώτη φορά εδώ και 35 χρόνια στο Γουέμπλε"ι με 3-2 την Αγγλία χάρη στο γκολ του Ρόμπεν στις καθυστερήσεις του αγώνα, την ώρα που τα "λιοντάρια" πανηγύριζαν για την επιστροφή τους στο ματς. Οι οράνιε έσπασαν το αήττητο των 9 αγώνων της Αγγλίας.