Επική πρόκριση για Ίντερ. Στους «8» και η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ video

Και στο τέλος κερδίζει η... Ίντερ! (video)Ματς για γερά νεύρα στον Μόναχο, με την Ίντερ να παίρνει μια πανηγυρική πρόκριση. Οι Ιταλοί προηγήθηκαν στο 4’ με τον Ετό. Οι Βαυαροί απάντησαν στο 21’ και στο 31’ με γκολ των Γκόμεζ και Μίλλερ. Παρά το γεγονός ότι η Μπάγερν έχασε πολλές ευκαιρίες για το 3-1, η Ίντερ με γκολ του Σνέιντερ έφερε το ματς στα ίσια στο 63’. Η ψυχρολουσία για τους Γερμανούς ήρθε στο 88’ λεπτό με τον Πάντεφ έκανε το 2-3 και «έκλεψε» την πρόκριση στο Μόναχο.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επιβεβαίωσε τον τίτλο του φαβορί και πέρασε στα προημιτελικά επικρατώντας με 2-1 της Μαρσέιγ με δύο γκολ του Ερνάντεζ στο 5’ και 75’ λεπτό. Οι Γάλλοι μείωσαν το σκορ με αυτογκόλ του Μπράουν στο 82’.